Inteligentny dom
a7
RZUT BLOND
a8
a4
a5
a6
a3
a911
a2
a1
a91123456
a9112345
a91123
a9112
A9111
a9112345678
a911234567
previous arrow
next arrow

Projekt wnętrz 

 

49m2 mieszkanie zmienione w dom

Projekt wnętrza mieszkania zmienionego w dom

Przykład ciekawego mieszkania z wejściem z przegródka. Mieszkanie zaprojektowane dla dwójki młodych ludzi. Wyjściowy układ mieszkania zakładał korytarzowe wejście do wielofunkcyjnego salonu połączonego z kuchnią i jadalnia. Pozostałe dwa pokoje to mała sypialnia i mały pokój dziecinny. Wyjściowo całkowita powierzchnia mieszkania to około 49 m2 z czego około 15% powierzchni to korytarze.

49

m2

Pierwotny układ salonu i kuchni praktycznie uniemożliwiał wydzielenie strefy jadalni ze względu na sąsiedztwo kominka w centralnej części. Inwestorzy prosili o zmianę układu przestrzennego z zachowaniem dużej części dziennej i mniejszej sypialnej. Pokój środkowy miał być włączony do salonu z wytworzeniem miejsca do pracy przy komputerze. Jak widać zmniejszenie wiatrołapu, włączenie pokoju środkowego do salonu stworzyło nowe możliwości. Powstał hol wejściowy, udało też się stworzyć strefę jadalni nie kolidującą z kominkiem i znaczne powiększyć strefy pokoju dziennego z aneksem do pracy wyposażonym we wnękową bibliotekę. Skrócony korytarz do sypialni stanowi przejściową garderobę. Niewielkie przesunięcie ściany w sypialni wytworzyło wnękę na dodatkowe meble wyposażenia sypialni. Właściciele zrezygnowali z wanny na rzecz obszernego brodzika. Przesunięta umywalka na lewej ścianie łazienki dała możliwość eleganckiego rozwiązania. Po przebudowie strefa dzienna powiększyła się o około 40%, a całość mieszkania uzyskała charakter domu jednorodzinnego. Zmiany w układzie ścian instalacji elektrycznej i wod-kan wykonane zostały przez dewelopera bez obciążenia finansowego dla właścicieli (projekt został dostarczony przed budową ścian działowych).

W projekcie technicznym zaprojektowana jest ściana odtwarzająca pokój środkowy, którą można bez problemu zrealizować bazując na istniejącej instalacji elektrycznej w przypadku gdy pojawi się nowy członek rodziny. Mieszkanie ma wyjście z salonu na niewielki ogródek, co, w połączeniu z przeprojektowaną strefą dzienną i własnym wejściem od ulicy, daje efekt parteru domu jednorodzinnego.

Projektowanie wnętrz Warszawa Bauart Studio. Zapraszamy do zapoznania się z całym portfolio: