Inteligentny dom
a7
RZUT BLOND
a8
a4
a5
a6
a3
a911
a2
a1
a91123456
a9112345
a91123
a9112
A9111
a9112345678
a911234567
previous arrow
next arrow

Projekt wnętrza mieszkania zmienionego w dom 

 

49m2 mieszkanie zmienione w dom

Projekt wnętrza mieszkania zmienionego w dom

Przykład ciekawego mieszkania z wejściem z przegródka. Mieszkanie zaprojektowane dla dwójki młodych ludzi. Wyjściowy układ mieszkania zakładał korytarzowe wejście do wielofunkcyjnego salonu połączonego z kuchnią i jadalnia. Pozostałe dwa pokoje to mała sypialnia i mały pokój dziecinny. Wyjściowo całkowita powierzchnia mieszkania to około 49 m2 z czego około 15% powierzchni to korytarze.

49

m2

Mieszkanie zmienione w dom – projekt i aranżacja

Pierwotny układ salonu i kuchni praktycznie uniemożliwiał wydzielenie strefy jadalni ze względu na sąsiedztwo kominka w centralnej części. Inwestorzy prosili o zmianę układu przestrzennego z zachowaniem dużej części dziennej i mniejszej sypialnej. Pokój środkowy miał być włączony do salonu z wytworzeniem miejsca do pracy przy komputerze. Jak widać zmniejszenie wiatrołapu, włączenie pokoju środkowego do salonu stworzyło nowe możliwości. To mieszkanie wyglądające jak dom jednorodzinny. Powstał hol wejściowy, udało też się stworzyć strefę jadalni niekolidującą z kominkiem i znaczne powiększyć strefy pokoju dziennego z aneksem do pracy wyposażonym we wnękową bibliotekę. Skrócony korytarz do sypialni stanowi przejściową garderobę. Niewielkie przesunięcie ściany w sypialni wytworzyło wnękę na dodatkowe meble wyposażenia sypialni. Właściciele zrezygnowali z wanny na rzecz obszernego brodzika. Przesunięta umywalka na lewej ścianie łazienki dała możliwość eleganckiego rozwiązania. Po przebudowie strefa dzienna powiększyła się o około 40%, a całość mieszkania uzyskała charakter domu jednorodzinnego. Zmiany w układzie ścian instalacji elektrycznej i wod-kan wykonane zostały przez dewelopera bez obciążenia finansowego dla właścicieli (projekt został dostarczony przed budową ścian działowych).

Jak wygląda mieszkanie zmienione w dom?

W projekcie technicznym zaprojektowana jest ściana odtwarzająca pokój środkowy, którą można bez problemu zrealizować, bazując na istniejącej instalacji elektrycznej w przypadku gdy pojawi się nowy członek rodziny. Projekt mieszkania zmienionego w dom ma wyjście z salonu na niewielki ogródek, co, w połączeniu z przeprojektowaną strefą dzienną i własnym wejściem od ulicy, daje efekt parteru domu jednorodzinnego.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi projektami wnętrz w naszym portfolio.