Architektura wnętrz – Warszawa

Architektura wnętrz jest dziedziną projektowania dużo szerszą, niż sama aranżacja wnętrz, chociaż tworzenie naprawdę dobrego wnętrza powinno łączyć obie te dyscypliny. Nasi Klienci często wiedzą, że dom, czy mieszkanie, które kupują, wymaga tzw. „ przeróbek ”. Czasem Deweloper wręcz pozwala na zmiany na etapie budowy.  Będziemy przestawiać ściany!

Chcemy mieć:

  • wyodrębnioną strefę prywatną, czyli sypialnię i pokoje dzieci, najlepiej z własną łazienką i garderobą,
  • porządny hol z szafami,
  • elegancką toaletę dla gości ale gdzie pralka albo brodzik dla zapóźnionego noclegowicza, czy można je wykonać ?
  • wygodną kuchnię, lubimy być razem z rodziną i gośćmi, ale czasem ta kapusta!! To może zamknąć kuchnię ?
  • jadalnię, w której można urządzić Wigilię. Na co dzień nie trzeba aż tak dużego stołu, ale gdzie ma znaleźć się żyrandol, jeśli rozstawimy albo przestawimy stół ?
  •  salon, może z jakimś kominkiem, więc jak pogodzić go z tv i czy w ogóle można go zrobić? Jak powiększyć salon ?
  • tak naprawdę przydałby się jeszcze jeden pokój.

Kartka papieru milimetrowego i ołówek, ani nawet  program do rysowania nie wystarczą, bo jest to już dziedzina architektury wnętrz.

Architektura wnętrz – czego nam potrzeba?

Jak do naprawy samochodu potrzebny jest wykwalifikowany mechanik, tak do projektu wnętrz powinien zostać zaangażowany wyspecjalizowany architekt. Jego funkcja nie polega tylko na narysowaniu zamiennego układu ścian działowych. Musi, mając odpowiednią wiedzę, wyjść od założonego przez Klienta programu i funkcji . Zdając sobie sprawę z tego, co jest możliwe ze względu na konstrukcję i instalacje (zwłaszcza sanitarne i wentylacji), kształtuje architekturę wnętrz.

Tworzy najpierw całościową koncepcję, w której uwzględnia końcowy stan całej przestrzeni. Musi połączyć przecież układ ścian z usytuowaniem mebli i zabudów, rodzajem i rysunkiem posadzek i podłóg, sufitami, punktami oświetlenia  (użytkowego i dekoracyjnego). Musi też przeanalizować to wszystko i pokazać w przystępny sposób Klientów poprzez wizualizacje, które w trakcie koncepcji wnętrz kształtuje razem z Klientem. Dobierane są konkretne materiały wykończeniowe, które „w punkt”, bez przypadkowych docinek, pasują do układu ścian i mieszczą się w zakładanym budżecie (koszty są generowane zwłaszcza przez łazienki). Określa się parametry mebli, umiejscowienie oświetlenia i podświetleń, sposób zapalania, gniazdka itp.

Dopiero wtedy może powstać szczegółowy, czytelnie zwymiarowany i opisany projekt architektury wnętrza i, najlepiej w komplecie, projekt aranżacji wnętrz.

Pamiętać trzeba, że jeszcze trudniej jest z adaptacją wnętrz już wykończonych, dlatego projekt lepiej zamówić przed tym etapem. Projektowanie wnętrz Warszawa – przygotuj z nami już teraz projekt i odbierz mieszkanie takie jakie Ci się marzy.

 

Architektura wnętrz Warszawa – skorzystaj z usług Bauart Studio

Skontaktujmy się!

Odpowiemy tego samego dnia.