Aranżacja wnętrz Warszawa

Często nasi Klienci mylą pojęcie architektura wnętrz z aranżacją wnętrz. Choć określenia są podobne, projekty różnią się zakresem opracowania. Aranżacja – to, mówiąc po polsku, wystrój wnętrz. Składa się nań dobór kolorystyki i rodzaju materiałów wykończeniowych podłóg i ścian, ustawienie i dobór mebli, tkanin (dywany, zasłony, tapicerka, poduszki), oświetlenia (zwłaszcza lamp obiektowych) dostosowanego do istniejących punktów elektrycznych, dodatków aranżacyjnych w postaci grafik, bibelotów, obrazów, zieleni itp.

Aranżacja wnętrz – co obejmują usługi?

Aranżacja wnętrz nie obejmuje wskazanych w wielu przypadkach modyfikacji przestrzennych, czyli przestawiania ścian, zmiany kształtu i funkcji pomieszczeń, zmian w instalacji sanitarnej (kuchnie, łazienki) czy zmian w rozprowadzeniu instalacji elektrycznej. Tak daleko posunięte zmiany nie zawsze są konieczne. Można wtedy próbować aranżacji na własną rękę, ale warto przemyśleć, czy dysponuje się odpowiednią wiedzą, jak ustawić funkcjonalnie, kompozycyjnie, kolorystycznie i materiałowo, a co za tym idzie, także finansowo poszczególne strefy domu lub mieszkania.

Zacznijmy od tego, jaki charakter wnętrz nam odpowiada – minimalistyczny, sterylny, ciepły bezpretensjonalny, zwany czasem „skandynawskim”, angielski z nutką neokolonialnego, loftowy, industrialny, klasyczny, cokolwiek by to nie znaczyło?

Często inspiracje z oglądanych gdzieś na zdjęciach wnętrz tworzą niezły „pasztet” niespójny stylistycznie. Trzeba się naprawdę zastanowić, jaki dizajn wybrać. A to dopiero pierwszy krok, bo dalej rodzą się pytania :

  • Jak urządzić  strefę wejścia, dobierając meble tak, by nie zagraciły przedpokoju lub holu, żeby nie oglądać „pomnika szafy”, żeby stworzyć wrażenie większej przestrzeni, nie tracąc niczego na wygodzie?
  • Jak ustawić meble w salonie, żeby nie skręcać boleśnie głowy, oglądając tv i żeby domownicy
  • nie przechodzili do innych pomieszczeń przeciskając się między stołem, kanapą i telewizorem, a rozłożenie tego stołu lub dodatkowego blatu nie wymagało wynoszenia foteli do sąsiada?
  • Jak w malej sypialni zmieścić coś więcej, niż mata tatami, a potrzeba przecież jeszcze szaf, stolików nocnych i, co najważniejsze, wrażenia harmonii i komfortu?
  • A co z pokojami dzieci, które nie tylko śpią, ale też bawią się, uczą, uprawiają jakieś hobby, czasem zatrzymują kolegów na noc i do tego wymagamy, żeby miały względny porządek?

O kuchniach i łazienkach nie wspomnę, nawet najlepszy „planner” gotowych mebli tego do końca nie wymyśli. Lodówka albo zmywarka, niemająca się jak otworzyć, łazienka na poddaszu pod spadkami dachu to dopiero łamigłówki.

Sprawdzony projektant aranżacji wnętrz w Warszawie – postaw na Bauart Studio

Dlatego najlepiej jest zaangażować  sprawdzonego projektanta aranżacji wnętrz w Warszawie. Odpowiednie kwalifikacje, to wykształcenie  (rzadko ktoś pyta o dyplomy), doświadczenie i dorobek, a o rzemiośle i talencie niech świadczą dotychczasowe realizacje. A jeśli potrzebujemy czegoś więcej, niż tylko wystrój – pomyślmy o projekcie architektury i aranżacji wnętrz. Dowiedz się więcej o projektowanie wnętrz Warszawa i stwórzmy razem wymarzoną przestrzeń.

Skontaktujmy się!

Odpowiadamy na wszystkie wiadomości