previous arrow
next arrow
Slider

Loft na Woli - projekt wnętrz 

 

Loft na Woli – Warszawa

OPIS

Dwupoziomowy apartament utrzymany w industrialnym stylu z otwartą antresolą. Zamierzeniem Inwestora było między innymi poprawienie funkcjonalności mieszkania poprzez dodanie nowej łazienki i sypialni z aneksem do pracy. Pozwoliło to uzyskać nową przestrzeń, co jest kluczowedla powierzchni typu loft i aranżacji wnętrza tego typu.

90

m2

Dwupoziomowy loft industrialny na warszawskiej Woli – projekt wnętrza

Początkowo Inwestor zakładał, że antresola z sypialnią będzie otwarta na pozostałą część mieszkania. Po analizie funkcjonalno – architektonicznej przyjęte zostało rozwiązanie polegające na częściowym przymknięcie sypialni z zastosowaniem industrialnego stalowego okna z możliwością otwierania na salon poniżej. To rozwiązanie połączyło początkowe zamierzenia inwestora z naszymi sugestiami. Styl industrialnego loftu podkreślają schody o fabrycznym charakterze, witryna na antresoli i inne elementy ze szlachetnych materiałów. Dodatkowo niektóre ściany uzyskały wyprawę betonową.

Całość kompozycji opiera się na grze brył z podkreśleniem ściany która łączy parter z antresolą. Ściana to została podwyższona, co podkreśliło wysokość wnętrza i stworzyło naturalną barierę.

Ponieważ projekt był zamawiany przed realizacją ścian działowych, a deweloper dopuszcza zmiany na etapie budowy, odpowiednie rysunki zostały dostarczone, a zamienne ściany i instalacja zostały wykonane w ramach budowy mieszkania. Pozostałe elementy i końcową realizację aranżacji wykonała firma zatrudnia na przez przyszłego właściciela mieszkania.

Wiemy, jak opracować nowoczesne projekty wnętrz. Zapraszamy do kontaktu!