Co jest modne w tym roku?

Rok 2023 to doskonała okazja, aby odświeżyć wystrój swojego domu. Jeśli szukasz inspiracji i pomysłów na modną aranżację wnętrz, zapoznaj się z najnowszymi trendami, które zdominują. Oto 10 najgorętszych trendów w projektowaniu wnętrz i domów:

Niedoskonałe powierzchnie i organiczne materiały

Tegoroczne trendy są mniej inspirowane bujną naturą, a zamiast tego jej nieregularnością i niedoskonałością. W modnych wnętrzach znajdziemy meble o obłych kształtach, nawiązujące do świata roślin i zwierząt, a także tekstylia i dekoracje z naturalnych włókien, takich jak rattan, sizal, trawa morska czy rafia. Takie materiały dodają wnętrzom ciepła, przytulności i charakteru.

Wellbeing i Wellness

W dobie pandemii i stresu coraz większą wagę przywiązujemy do zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego w projektowaniu wnętrz pojawia się trend wellbeing i wellness, który polega na tworzeniu przestrzeni sprzyjających relaksowi, odpoczynkowi i regeneracji. W tym celu wykorzystuje się jasne kolory, naturalne światło, rośliny doniczkowe, aromaterapię, muzykę relaksacyjną czy elementy wody. Wnętrza mają być nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne i ergonomiczne.

Strefy integracyjne

W 2023 roku coraz częściej będziemy pracować zdalnie lub hybrydowo, co wymaga dostosowania naszych wnętrz do różnych potrzeb i zadań. Dlatego w projektowaniu wnętrz pojawia się koncepcja stref integracyjnych, czyli miejsc, które łączą różne funkcje i umożliwiają łatwe przejście między nimi. Na przykład strefa integracyjna może być częścią salonu lub sypialni, gdzie znajduje się biurko do pracy lub nauki, sofa do odpoczynku lub czytania, a także półka z książkami lub grami. Strefy integracyjne mają być elastyczne, komfortowe i dopasowane do indywidualnych preferencji użytkowników.

Personalizowane gabinety domowe

Związane z trendem stref integracyjnych jest również zapotrzebowanie na zmienne biura i personalizowane gabinety domowe. Zmienne biura to takie przestrzenie pracy, które można łatwo dostosować do różnych potrzeb i sytuacji. Na przykład biuro może mieć modułowe meble, które można przestawiać lub składać w zależności od liczby pracowników lub rodzaju spotkania. Personalizowane gabinety domowe to takie miejsca do pracy w domu, które odzwierciedlają osobowość i styl użytkownika.

Trendy wnętrzarskie 2023 roku pokazują, że projektowanie wnętrz to nie tylko kwestia estetyki, ale również funkcjonalności, komfortu i świadomości. Wnętrza mają być dopasowane do naszych potrzeb, stylu życia i osobowości. Mają być także przyjazne dla naszego zdrowia i środowiska. W tym celu warto wykorzystywać naturalne materiały, jasne kolory, rośliny i elementy relaksacyjne. Warto też stawiać na zmienność, elastyczność i personalizację przestrzeni. Takie wnętrza będą nie tylko modne, ale również przytulne i inspirujące.