Projektowanie wnętrz to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i komfortu. Aby stworzyć wnętrze, które będzie odpowiadać naszym potrzebom i upodobaniom, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz lub architekta wnętrz. Jednym z materiałów, które mogą nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru i ciepła, jest drewno.

 

Drewno jako materiał – projektowanie wnętrz

 

Drewno to naturalny i ekologiczny materiał, który pasuje do wielu stylów wnętrzarskich. Możemy wykorzystać drewno w różnych formach i kolorach, np. jako podłogę, ścianę, meble, dekoracje czy oświetlenie. Drewno wprowadza do wnętrza harmonię, przytulność i elegancję. Drewno jest także trwałe i łatwe w pielęgnacji. Dzięki swoim parametrom fizycznym może być nie tylko piękne, ale także oferuje naturalny mikroklimat. W ostatnich czasach drewno wykorzystuje się szeroko jako materiał konstrukcyjny przy budowie wielopiętrowych budynków – w Polsce można już takie budynki zobaczyć na żywo.

 

Ważne są proporcje

 

Projektant wnętrz lub architekt wnętrz pomoże nam dobrać odpowiedni rodzaj i ilość drewna do naszego wnętrza, tak aby nie było ono zbyt ciężkie ani przytłaczające. Projektant wnętrz lub architekt wnętrz zadba także o to, aby drewno współgrało z innymi materiałami i kolorami w naszym wnętrzu. Projektant wnętrz lub architekt wnętrz zaproponuje nam także rozwiązania podkreślające urok i zalety drewna, np. oświetlenie, lustra czy rośliny. Najważniejsze w procesie projektowania jest utrzymanie właściwych proporcji w z wykorzystaniem drewna. Liczy się umiar nie tylko w kolorystyce, ale też w ilości drewna względem pozostałych materiałów. Od początku powinno być to zaznaczone w koncepcji do projektu wnętrz.

 

Warto spróbować

 

Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem drewna to świetny sposób na stworzenie wnętrza, które będzie odzwierciedlać nasz styl i osobowość. Drewno to materiał, który sprawi, że nasze wnętrze będzie wyjątkowe i przyjazne. Drewno to także materiał, który pomoże nam spełnić nasze marzenia o pięknym i funkcjonalnym wnętrzu. W ostatnim czasie widać też, że drewno zaczyna zastępować tradycyjne materiały budowlane. Nie tylko jako materiał ekologiczny, ale także znacznie lepiej utrzymujący naturalny mikroklimat we wnętrzach budynków.

projektowanie wnętrz

 

Archiekt wnętrz warszawa – portfolio