Projekt wnętrz, dopuszczalne prawem zmiany lokatorskie w kupionym mieszkaniu

Kupno własnego mieszkania to marzenie wielu osób. Jednak nie zawsze jest ono gotowe do zamieszkania od razu. Czasem trzeba wprowadzić kilka zmian, aby dostosować je do własnych potrzeb i upodobań. Ale jakie zmiany są dopuszczalne prawem, a jakie wymagają zgody wspólnoty mieszkaniowej lub właściciela budynku? O tym opowiemy w tym artykule.

Projekt wnętrz – zmiany lokatorskie

Zmiany lokatorskie to takie, które nie wpływają na konstrukcję budynku, instalacje, media, bezpieczeństwo lub estetykę elewacji. Do takich zmian należą na przykład malowanie ścian, wymiana podłóg, drzwi, okien, armatury, mebli czy sprzętu AGD. Takie zmiany można wykonać bez zgody nikogo, pod warunkiem że nie naruszają one praw innych lokatorów lub właściciela budynku.

Projekt wnętrz – zmiany inwestorskie

Zmiany inwestorskie to takie, które wpływają na konstrukcję budynku, instalacje, media, bezpieczeństwo lub estetykę elewacji. Do takich zmian należą na przykład przebijanie ścian, zmiana układu pomieszczeń, przenoszenie punktów wodno-kanalizacyjnych czy elektrycznych, montaż klimatyzacji czy anteny satelitarnej. Takie zmiany wymagają zgody wspólnoty mieszkaniowej lub właściciela budynku oraz zgłoszenia do odpowiednich urzędów.

Jak wprowadzić zmiany inwestorskie?

Jeśli chcesz wprowadzić zmiany inwestorskie w swoim mieszkaniu, najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz. Projektant wnętrz pomoże Ci zaplanować optymalny układ pomieszczeń, dobrać odpowiednie materiały i kolory, a także zająć się formalnościami i nadzorem nad pracami. Projektant wnętrz będzie też Twoim doradcą i pośrednikiem między Tobą a wykonawcami.

Projekt wnętrz przy okazji zmian lokatorskich

Projektant wnętrz posiadający uprawnienia budowlane, to nie tylko osoba zajmująca się estetyką i funkcjonalnością wnętrza. To także specjalista od architektury i budownictwa, który zna przepisy prawne i techniczne dotyczące remontów i adaptacji mieszkań. Projektant wnętrz wie, jakie zmiany są dopuszczalne prawem, a jakie wymagają zgody lub pozwolenia, może więc doradzić, jak uniknąć błędów i problemów podczas realizacji projektu. Więcej możecie Państwo przeczytać np. tutaj: https://tur-nieruchomosci.pl/blog/zmiany-lokatorskie-co-to-jest-i-kiedy-mozna-je-wprowadzic/

Realizujemy różne projekty wnętrz

Realizujemy projekty wnętrz od A do Z. Oferujemy kompleksową usługę, która obejmuje:

– konsultację i analizę potrzeb klienta

– pomiar i inwentaryzację mieszkania

– opracowanie koncepcji projektowej

– przygotowanie dokumentacji technicznej

– uzyskanie niezbędnych zezwoleń i zgód

– koordynację i nadzór nad projektem w trakcie realizacji

– aranżację i wyposażenie wnętrza

Z nami nie musisz się martwić o nic. Zajmiemy się wszystkim za Ciebie. Oszczędzisz czas, pieniądze i stres. Będziesz mógł cieszyć się swoim nowym, pięknym i funkcjonalnym mieszkaniem.

Jeśli szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy naszą ofertę. Zapraszamy do współpracy!

projektant wnętrz projekt wnętrz

 

Archiekt wnętrz warszawa – portfolio