Projektowanie wnętrz to sztuka, która łączy w sobie estetykę, funkcjonalność i indywidualność. Każdy z nas ma swoje preferencje i oczekiwania, co do tego, jak ma wyglądać nasze mieszkanie lub dom, a jednak nie zawsze wiemy, jak je zrealizować, albo nie mamy czasu i umiejętności, aby samodzielnie stworzyć wymarzoną przestrzeń. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz, który pomoże nam zaplanować i urządzić nasze wnętrze zgodnie z naszym gustem i potrzebami.

Projektowanie wnętrz w nowym stylu klasycznym

Jednym z popularnych stylów, które często wybierają klienci projektantów wnętrz, jest styl klasyczny. Jest to styl elegancki, ponadczasowy i pełen harmonii. Charakteryzuje się symetrią, prostotą i dbałością o szczegóły. Styl klasyczny kojarzy się z luksusem, tradycją i wysoką jakością. Wnętrza klasyczne są często inspirowane architekturą i sztuką starożytną, renesansową lub barokową. Dominują w nich stonowane kolory, naturalne materiały i bogate zdobienia.

Wcale nie musi być nudno i staromodnie

Jednak styl klasyczny nie musi być nudny ani staromodny. Można go połączyć z elementami nowoczesnymi, aby nadać wnętrzu świeżości i dynamiki. W ten sposób powstaje styl klasyczny w nowoczesnym wydaniu, który łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów. Jak więc stworzyć takie wnętrze? Oto kilka wskazówek od profesjonalnego projektanta wnętrz w Warszawie.

Projektowanie wnętrz – rola światła i kolorów ścian w klasyce

Zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Oświetlenie jest kluczowe dla każdego wnętrza, ale szczególnie dla tego w stylu klasycznym. Dobrze dobrane lampy mogą podkreślić urodę mebli i dodatków, a także stworzyć odpowiedni nastrój i atmosferę. Wybieraj lampy o klasycznych kształtach i formach, ale z nowoczesnymi materiałami i technologiami. Na przykład lampy wiszące ze szkła lub metalu, lampy podłogowe z abażurami z tkaniny lub skóry, czy też lampy stołowe z ceramicznymi lub drewnianymi podstawami.

Zmień kolory ścian. Kolory ścian mają duży wpływ na odbiór całego wnętrza. Jeśli chcesz nadać swojemu wnętrzu klasycznemu nowoczesnego charakteru, postaw na kolory neutralne lub pastelowe, które będą stanowić tło dla mebli i dodatków. Unikaj zbyt ciemnych lub jaskrawych kolorów, które mogą przytłoczyć lub zakłócić harmonię wnętrza. Możesz też zastosować tapety o delikatnych wzorach lub fakturach, które dodadzą ścianom ciekawości i elegancji.

Projektowanie wnętrz z sensownym doborem klasycyzujących mebli i dekoracji wnętrz

Dobierz meble z gustem. Meble są podstawowym elementem każdego wnętrza, a tym bardziej tego w stylu klasycznym. Wybieraj meble o prostych i eleganckich liniach, wykonane z wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno, skóra czy welur. Unikaj mebli zbyt ozdobnych lub ekstrawaganckich, które mogą zaburzyć spójność stylu. Możesz też wprowadzić do swojego wnętrza kilka nowoczesnych akcentów, takich jak krzesła czy stoliki o geometrycznych formach lub metalicznych wykończeniach.

– Udekoruj wnętrze z umiarem. Dodatki są nieodzowną częścią każdego wnętrza, ale nie należy ich przesadzać. W stylu klasycznym w nowoczesnym ważna jest jakość, a nie ilość. Wybieraj dodatki, które pasują do kolorystyki i klimatu wnętrza, a także podkreślają jego charakter. Na przykład obrazy, rzeźby, lustra, zegary, ramki na zdjęcia, poduszki, dywany, kwiaty czy świeczki. Unikaj dodatków zbyt kiczowatych, tandetnych lub niepasujących do stylu.

Czy potrzeby jest projektant wnętrz?

Skorzystaj z pomocy profesjonalisty. Projektowanie wnętrz to niełatwe zadanie, które wymaga wiedzy, doświadczenia i wyczucia. Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje wnętrze będzie piękne, funkcjonalne i zgodne z twoimi oczekiwaniami, warto skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta wnętrz. Taki specjalista pomoże ci zaplanować i urządzić twoje wnętrze w stylu klasycznym w nowoczesnym wydaniu, doradzi ci w wyborze mebli i dodatków, a także zajmie się nadzorem nad realizacją projektu. W ten sposób zaoszczędzisz czas, pieniądze i nerwy – więcej.

 

Projektowanie wnętrz klasycznych w nowoczesnym wydaniu to świetny sposób na stworzenie wnętrza eleganckiego, komfortowego i ponadczasowego. Jeśli szukasz profesjonalnego projektanta wnętrz w Warszawie, który pomoże ci urządzić twoje wymarzone wnętrze w tym stylu, zapraszam do kontaktu ze mną. Z przyjemnością odpowiem na twoje pytania i przedstawię ci moją ofertę.

 

projektowanie wnętrz

 

Archiekt wnętrz warszawa – portfolio